Projekty


Projekty bieżące

Grupa wolontariacka ROZBArWIENI Projekt społeczny prowadzony od 2018 roku, polegający na organizacji grup wolontariackich na terenie całęgo kraju. Grupy składają się z osób z różnym wieku, propagują i organizują działania pro społeczne.2019

Uwolnić Dominika Projekt społeczny prowadzony od 2017 do 2019 roku, mający na celu pomóc młodemu człowiekowi, który jest zarówno ofiarą jak i sprawcą.
2018

Wkrótce ...2017

Poradnia Psychopedagogiczna Otwarcie działalności odpłatnej pożytku publicznego w postaci poradni psychopedagogicznej w Bolesławcu. Zakres działalności poradni: terapie indywidualne, terapie grupowe, terapie zaburzeń społecznych (Autyzm, Asperger), diagnostyka, mediacje, pomoc i doradztwo rodzinne (w tym poradnictwo prawne przy rozwodach, sprawach karnych oraz rodzinnych).


Warsztaty bezpieczeństwa z bolesławiecką Policją Warsztaty prowadzone w placówkach - Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu oraz Szkole Podstawowej nr 4, przy współpracy z komendą powiatową policji w Bolesławcu z zakresu bezpieczeństwa w szkole, drodze powrotnej do domu.


Trening pamięci - Międzyrzecz Warsztaty prowadzone dla starszych podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu na terenie miejscowości Kęszyca Leśna.


Trening zastępowania agresji - Międzyrzecz Warsztaty prowadzone dla najmłodszych podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Dzieci uczyły się w jaki sposób reagować na złość oraz zastępować agresję.


Warsztaty z terapii sensorycznej - Międzyrzecz Warsztaty prowadzone dla młodszych podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Zajęcia obejmowały terapię sensoryczną - rozwój 5 zmysłów: smaku, dotyku, wzroku, słuchu, węchu.


Nasz Autyzm - SP4 Bolesławiec Warsztaty dla kadry pedagogicznej, dzieci i rodziców z zakresu poznania funkcjonowania zaburzeń rozwojowych.


Warsztaty Psychopedagogów w Społecznej Akademii Nauk Warsztaty prowadzone dla studentów i kadry akademickiej Społecznej Akademii Nauk z zakresu: podstaw terapii poznawczo-behawioralnej, zaburzeń rozwojowych, arteterapii.


Babskie Wieczory Cykl warsztatów prowadzonych dla kobiet w Poradni Psychopedagogicznej w Bolesławcu. Warsztaty obejmowały zagadnienia z zakresu życia codziennego. Partnerzy i zaproszeni goście prowadzili zajęcia.


Festyn z Jackiem i Agatką Animacje i zabawy dla dzieci oraz rodziców przy współpracy z przedszkolem "Jacek i Agatka"


Trening Integracji Emocjonalnej w Międzyrzeczu Warsztaty prowadzone dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznego w Międzyrzeczu. Zajęcia obejmowały wzrost inteligencji emocjonalnej, ćwiczenia w tym zakresie.


Trening integracji sensorycznej w Rudnie Warsztaty prowadzone w miejscowości Rudno dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim oraz Ośrodków Pomocy Społecznych z Wielkopolski. Projekt obejmował edukację i terapię z zakresu integracji sensorycznej.


Trening zastępowania agresji w Rudnie Warsztaty prowadzone w miejscowości Rudno dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim. Projekt obejmował edukację emocjonalną oraz ćwiczenia z zakresu zastępowania agresji w Rudnie.


Trening kompetencji rodzicielskich w Rudnie Warsztaty prowadzone równolegle z treningiem integracji sensorycznej w miejscowości Rudno dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim. Projekt obejmował poszerzenie wiedzy z zakresu kompetencji rodzicielskich - jak wychowywać dziecko, kwestie wychowawcze.


Trening kompetencji społecznych w Krotoszynie Warsztaty prowadzone dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Projekt obejmował poszerzenie wiedzy z zakresu kompetencji społecznych.


Zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów terapii Zbiórka pieniędzy do specjalnie przygotowanych puszek na pokrycie kosztów terapii lub dofinansowanie do terapii rodzin potrzebujących (w szczególności dzieci z zaburzeniami rozwojowymi - Autyzm, Asperger)2016

Sposoby postrzegania świata Otwarte wykłady dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego na temat sposobu postrzegania problemów ludzkich przez ludzi.


Szczęście jako najważniejszy zbiór elementów w życiu człowieka Otwarte wykłady dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego na temat szczęścia, moralności, zasad społecznych.


Fonoholizm. Czym jest i dlaczego powstaje Wykład i ćwiczenia dla członków Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego i zaproszonych gości organizowane w Bolesławcu.


Kultura obsługi klienta - aspekty społeczne Otwarte wykłady dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego z zakresu zrozumienia pracy sprzedawców i trudności z jakimi się zmagają.


Zarządzanie emocjami klienta Szkolenie organizowane dla członków Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. Nauka empatii, zrozumienia problematyki znajdującego się w biurze zakładu pogrzebowego, sposób na relaks i separację życia zawodowego od prywatnego.


Bezpieczeństwo w sieci Zajęcia organizowane w ramach projektu PTPP na temat przestrzegania netykiety, zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz ograniczeniu poziomu nienawiści wśród uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu.


Rozpędzony wózek hejtu. Tolerujmy niepełnosprawnych Seria zajęć przygotowanych dla uczniów placówek edukacyjnych z powiatu bolesławieckiego (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie) z zakresu niepełnosprawności. Projekt uwieńczony galą w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu z występem artystycznym, wykładami, ćwiczeniami i wystawą prac dzieci.


Warsztaty dla dzeci z Centrum Medycznego w Karpaczu Warsztaty przygotowane dla dzieci z Centrum Medycznego w Karpaczu mające na celu uświadomić im wpływ Internetu na ich zachowanie, niebezpieczeństwa jakie czyhają w sieci oraz jak się przed nimi bronić.2015 (oficjalne założenie)

Uzależnienie od Internetu młodizeży na terenie gminy Gromadka Badania na temat uzależnień młodzieży prowadzone na terenie gminy Gromadka.


Uzależnienie od Internetu młodizeży na terenie gminy wiejskiej Bolesławiec Badania na temat uzależnień młodzieży prowadzone na terenie gminy wiejskiej Bolesławiec.


Warsztaty "Stop Agresji" Przeprowadzone warsztaty w miejscowości Włodzice Wielkie - Szkoła Podstawowa. Zajęcia prowadzone w celu niwelacji zachowania niepożądanego, agresywności i dominacji. Zajęcia integrujące.


Ja w przyszłości. Cele, marzenia, rzeczywistość Warsztaty przeprowadzone w II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu dla klas drugich. Uczniowie zapoznali się z pojęciami cel, marzenia, samorozwój. Po warsztatach potrafili przeanalizować własną sytuację, doznać refleksji na temat swojej osoby.


Odpowiedzialna sprzedaż alkoholu Przeszkolenie punktów sprzedaży na terenie gminy Węgliniec. Zakres przekazanych informacji obejmował zapoznanie uczestników (właścicieli i sprzedawców) szkolenia z tematyką dotyczącą aktów prawnych, wpływem alkoholu na organizm, profilaktyką oraz cennymi uwagami i poradami dotyczących sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych.


Warsztaty "Dzień bezpieczeńśtwa" Warsztaty przeprowadzone w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu (szkoła podstawowa i gimnazjum) z zakresu bezpieczeństwa. Program obejmował zabawy integracyjno-edukacyjne związane z używkami, uzależnieniami i bezpieczeństwem w Internecie. Warsztaty zostały przeprowadzone dla wielu zespołów klasowych.


Audycje "Psychopedagogiczne" Przeprowadzone warsztaty w miejscowości Włodzice Wielkie - Szkoła Podstawowa. Zajęcia prowadzone w celu niwelacji zachowania niepożądanego, agresywności i dominacji. Zajęcia integrujące.


Przez motywację, do zabawy Wykład prowadzony dla kadry akademickiej oraz studentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.2014 (przed oficjalnym założeniem)

Nowe możliwości Wsparcie klientów powiatowego centrum pomocy rodzinie w Lwówku Śląskim. Poradnictwo, wsparcie indywidualne. Dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla osób potrzebujących.


Psychologiczne procesy korupcji Grupowe szkolenie dla grupy pracowniczej Urzędu Miasta Bolesławiec na temat manipulacji, korupcji – przyczyn i skutków.


2013 (przed oficjalnym założeniem)

Żyjmy realnie, nie wirtualnie Projekt badawczy, który polegał na organizacji zajęć wśród uczniów szkoły gimnazjalnej oraz przeprowadzeniu testu dr Kimberly Young „Test uzależnia od Internetu i komputera”.